Tasarımı Baskıya Uygun Nasıl Hazırlarım? - RY MEDYA | Online Matbaa Baskı Merkezi
online matbaa'da kolay alışveriş Ürün özelliğini seç fiyatını ve teslim tarihini anında görüntüle
Ücretsiz kargo ile kapınıza kadar gelsin. Teklif beklemek zorunda kalmadan zamandan tasarruf edin. Haftalık indirimleri takip edin.
Standart Kartvizit'de 30₺ İNDİRİM FIRSATI
Kupon Kodu: RYBASKI2022

Tasarımı Baskıya Uygun Nasıl Hazırlarım?

Tasarımı Baskıya Uygun Nasıl Hazırlarım?

CMYK, PANTONE, RGB Özellikleri?

Pantone ofset baskı sisteminde nasıl elde edileceğini karışım formülleriyle veren bir renk kataloğudur. Bu renkleri hem parlak hem de mat olarak ayrı ayrı göstermektedir. CMYK, Matbaacıların kullandığı bir renk modelidir. CMYK modeli, beyaz bir yüzeyi maskeleme prensibi ile çalışır. Işık mürekkep tarafından emilir bu sebeple model çıkarmalı olarak adlandırılır, çünkü mürekkepler beyaz ışıktan kırmızı, yeşil ve mavi renkleri “çıkarır” RGB renk modeli bir eklemeli renk modelidir ki burada kırmızı, yeşil ve mavi ışık geniş renk yelpazesi üretmek için çeşitli şekillerde birbirine eklenir.

Tasarımı Baskıya Nasıl Hazırlarım?

Tasarımınızı baskıya hazır hale getirmek için seçmiş olduğunuz ürün sayfasından şablonu indirin şablonda belirtmiş olduğumuz tüm kurallara uymanız baskı kalitesini artıracaktır. Ebat, renk tonu, taşma payı, kesim payı, gibi kurallar tasarımınızın baskıda sorunsuz çıkmasını sağlıyor.

Siparişiniz Baskıya Uygunmu?

Ürünün özellikleri ile baskı uyumluluğu aynı olması gerekiyor. Seçmiş olduğunuz ürünün baskı rengi örneğin; 2 renk ise tasarımınızdaki renk sayısı 2 renk olması gerekir. Çift yön baskı seçili ise tasarımınız ön ve arka yüzü için tasarımınızı yapmalısınız. Tasarımınızı Dikey veya yatay nasıl hazırlamışsanız ürün özelliklerinde dikey veya yatay seçimini doğru yapmalısınız.

Kaliteli Baskı Kuraları?

Sorunsuz kaliteli bir baskı için şablon kurallarına uyun indirdiğiniz şablonun içinde tasarımınızı nasıl hazırlayacağınıza dahi detaylı bilgilendirdik şablonu seçmiş olduğunuz ürün sayfasından ücretsiz indirebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


WeCreativez WhatsApp Support
Lütfen mesajınızı bırakın. İlk fırsatta size dönüş sağlayacağız.
Merhaba, Hoşgeldiniz.