QR Kodları Etkili Bir Şekilde Nasıl Kullanılır?

Kitaplar, dergiler, tabelalar, otobüsler ve potansiyel bir müşterinin temasa geçebileceği hemen hemen her şeyin üzerine basılan o acayip iki boyutlu siyah beyaz kareleri fark ettiniz mi? Hızlı yanıt kodları veya QR kodları, markalar arasında giderek daha popüler hale geliyor çünkü potansiyel bir müşteriyi nerede olurlarsa olsunlar bir saniyede bir web sayfasına götürüyorlar. QR kodları harika bir pazarlama aracıdır çünkü akıllı telefonu olan herkes bir kod okuyucu uygulaması indirebilir. Tüketiciler bunu eğlenceli buluyor ve temas ettikleri neredeyse tüm barkodları tarayacaklar. Bir düğmeye basıp ne olacağını bilmemek gibi. Hem heyecan verici hem de ilgi çekici. Ancak QR kodlarını pazarlama stratejinize uygulamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. QR kodlarını verimsiz bir şekilde yapıştırmaya başlayın ve sadece zaman kaybediyorsunuz.

QR Kodları Yerleştirmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

QR kodlarını yerleştirmeden önce dış ortamı ve hedef kitlenizin telefonlarını çıkarıp kodu taramalarının uygun veya hatta mümkün olup olmadığını düşünün. İçeriğinize bir mobil cihazdan erişeceklerini biliyorsunuz, bu nedenle içeriğinizin mobil etkin olduğundan ve Wi-Fi veya 3 veya 4G bağlantılarının erişilebilir olduğundan emin olun. Örneğin sinyalin olmadığı uçakları, asansörleri ve metro platformlarını ele alın. Bu alanlar, QR kodlarını yerleştirmek için kötü seçimler olacaktır.


E-posta ve Web Sitesi Stratejisi

QR kodlarını bir e-postaya göndermek, doğru şekilde kullanılmazsa, özellikle QR kodu yalnızca onları web sitenizin ana sayfasına yönlendiriyorsa, zayıf bir stratejidir. Bir e-postadan potansiyel bir müşteriyi belirli bir açılış sayfasına göndermek istiyorsanız, cazip bir harekete geçirici mesaj şeklinde bir bağlantı sağlamalısınız. Ancak, QR kodu tarandığında iletişim bilgilerinizi (adres, e-posta ve numara) telefonlarına eklemek için QR kodunuzu etkinleştirirseniz, bu yararlı olabilir ve potansiyel müşterinizin sizinle iletişime geçmesine neden olabilir.

Bilgisayarlarında bir e-postayı veya bir web sayfasını okuyan ve bu bilgileri telefonlarına taşımak isteyebilecek kişiler için QR kodları ekleyin. QR kodu tarandığında bilgisayar tabanlı açılış sayfasındaki önemli bilgileri yoğunlaştıran özel, mobil uyumlu bir açılış sayfası oluşturun. Mobil uyumlu hale getirmek çok önemli!

QR Kodları Nereye Yerleştirilir

QR kodlarını hedef kitlenizin temas ettiği hemen hemen her şeye yerleştirebilirsiniz, bu nedenle yaratıcı olun. Yazar kasanızın arkasına, menü veya broşürleriniz, tişörtleriniz, kartvizitleriniz, afişleriniz, kitaplarınız, dergileriniz, kahve kupalarınız, peçeteleriniz, posterleriniz, sosyal medya siteleriniz ve diğer promosyon ürünlerinizden birini koyun. Liste hayal gücünüz kadar sonsuz! Sadece QR kodunun, öğeyi çekici kılmayan bir alana yerleştirildiğinden emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Projects